A je to za nami. Dva týždne dozadu sme na svet vrhli hento neposedné decko – Kladiváka, v jeho prvom románovom príbehu Temnota z Pressburgu. Mám z toho neskutočnú radosť. Príjemný krst, po pár dňoch veľmi fajn beseda s Dadom Nagyom v Panta Rhei (fotky z akcií niekde naokolo) a teraz už len čakať. Na Vás, na čitateľov a Vašu spätnú väzbu.

Vždy keď som v minulosti dopísal poviedku, alebo novelu, bol to úžasný pocit. Ten moment, keď skončí jedna kratučká etapa života, aby človek s čistou hlavou mohol napredovať ďalej v tomto prípade k ďalším stránkam, iným príbehom. Pocity, ktoré ma zaplavili po dopísaní Temnoty z Pressburgu boli úplne iné, intenzívnejšie. A celé to exponenciálne narástlo, keď kniha konečne skončila na pultoch kníhkupectiev.

Trvalo to rok, od prvého podania ruky s Ivanom Harmanom z Artis Omnis do krstu, kde sme knihu „rozmlátili“ s Ďurom Červenákom kladivami. Bol výborný rok. O to viac ma teší, že sa Vám kniha naozaj ľúbi. Pišete správy, hodnotíte na webe … a ja si to s rukou v teplákoch čítam.

Ďakujem týmto vydavateľstvu Artis Omnis za príležitosť, ktorú Kladivákovi dali a ako pekne to zastrešili. Martinovi „Cuco“ Luciakovi za špičkové ilustráciu a obálku knihy, čím doslova vdýchol do Kladiváka život. Ďakujem aj blízkemu priateľovi, Mirovi, ktorý spravil úplne TOP webstránku (www.kladivak.sk). Zároveň je to človek, vďaka ktorému Kladivák opustil útroby mojej prefajčenej lebene a vyšiel na povrch, na papier – do ulíc Pressburgu. Medzi Vás.

Temnotu z Pressburgu, nájdete vo všetkých kníhkupectvách. A keď nie, alebo ste lenivý/tučný/vonku je zima a nechce sa Vám do nich chodiť, tak tu si to objednajte http://www.martinus.sk/?uItem=253935.

Myslím, že to stojí za to.

 

kladivak-krst-0
kladivak-krst-1
kladivak-krst-2
kladivak-krst-3
kladivak-krst-5
kladivak-krst-6
kladivak-krst-7
kladivak-krst-4