Príbehy vznikajú rôzne. Niektoré napíše, ako sa hovorí, sám život, tým iným treba trochu dopomôcť. Je to veľakrát dlhá cesta, než sa pár myšlienok a nápadov, ktoré človeku lietajú po rozume, dostanú do ich finálnej formy. Kladivák však vznikol rýchlejšie, ako akné na tvári dvanásťročného chlapca. Bol to impulz, iskra na zváračke, ktorá zrazu vznietila ten oheň vo mne a už odmietala odísť. Ale jeho príbeh som nikdy nenapísal.

Dopomohol mi k tomu až najlepší kamaráť, ktorému som o tom pri cigarete rozprával .. o Kladivákovi, nočnom Pressburgu či srbskej mafii. Povedal mi jednoducho – napíš to.

A tak som prišiel domov … a napísal som to. Jeden z mnohých príbehov o Kladivákovi, ktoré som mal v hlave, boli v tú noc zvečnené na papier.

Martinus Cena Fantázie je najprestížnejšia literárna súťaž na Slovensku. Cenami, porotou, či špičkovou organizáciou na profesionálnej úrovni. V roku 2012 som si s poviedkou Medzi Regálmi uchamtol cenu Béla za najlepší horor a zároveň tak získal prvú možnosť publikovať svoju tvorbu knižne. Bez nejakých veľkých očakávaní som sa preto rozhodol s Kladivákom zúčastniť ročníku 2015.

A ten išiel nekontrolovateľne ako píla. Premenil nomináciu v cene Béla 2015, páčil sa porote, svojou dynamikou si získal aj čitateľov. Bolo ich dosť, dosť na prvé miesto!

A ja som bol šťastný aj za neho.

Príbehy vznikajú rôzne. Niektoré napíše, ako sa hovorí, sám život. Ale ja už teraz viem, že tie Kladivákové, bude písať sama smrť.

20151031_finalisti
20151031_krstenie
20151031_vitaz2
20151031_vitaz
20151031_cover